Dva kruhové objezdy letos přibydou na Vysočině u nájezdů na dálnici. Stavba toho humpoleckého už začala, jihlavský se teprve chystá

10. duben 2024 06:30

Z kruhového objezdu rovnou na dálnici nebo naopak - takhle bude po dokončení fungovat nová okružní křižovatka u Humpolce. Stavebníci na ní právě začali pracovat, do budoucna má pomoct bezpečnosti provozu.

Další podobný kruhový objezd chystá Ředitelství silnic a dálnic u Jihlavy - současné napojování na dálnici a sjíždění z ní je tam totiž také problematické.

U Humpolce jsou zatím auta svedená do jednoho jízdního pruhu, jak bude ale stavba pokračovat, tak bude muset být zavřený sjezd z dálnice ve směru na Brno. Řidiči, kteří budou chtít sjet ve směru z Prahy na Humpolec, si zajedou pěkných pár kilometrů. Výjezdové a nájezdové větve na Exitu 90 od 29. dubna do 19. května. Kruhový objezd u Humpolce by měl být hotový do poloviny června.

Okružní křižovatku chce ŘSD postavit i u Exitu 112 dálnice D1

U Jihlavy bude okružní křižovatka u Exitu 112. Zhotovitel zatím není vybraný, přesto by Ředitelství silnic a dálnic jeho stavbu rádo stihlo ještě letos.

Jsou okružní křižovatky u sjezdů a nájezdů na dálnici bezpečné? Poslechněte si reportáž.

autor: Milan Soldán
Spustit audio

Související