Do Nového Města na Moravě míří cyklistická elita, o víkendu se tam pojede Světový pohár horských kol

23. květen 2024

I letos hostí Nové Městě na Moravě jednu ze zastávek Světového poháru Horských kol. Na Vysočinu míří cyklistická elita ze 45 států celého světa.

Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě jezdí od roku 2011. Mezi závodníky i diváky je velmi populární. Zastávka v Novém Městě na Moravě desetkrát získala od sponzorů, jezdců, novinářů i sportovních činovníků titul  nejlepší podnik sezony.

„Po tom loňském roce a spoustě diskuzí na téma programů, charakteru závodu, jsme dospěli k zásadní změně, kterou je přesunutí závodního dne elitních kategorií z pátku na sobotu,“ představuje jednu z novinek, které letos na jezdce i diváky čekají, předseda organizačního výboru Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě Petr Vaněk.

Elita tedy bude závodit v sobotu i v neděli. „Pro nás z pořadatelského hlediska je to lepší varianta, protože v sobotu a neděli jsou napěchované závody elitních kategorií a spousta jiného doprovodného programu,“ popisuje Petr Vaněk.

Fanoušci, pořadatelé i závodníci jistě ocení i nové zázemí Vysočina Arény, které vzniklo před mistrovstvím světa v biatlonu.

Jaký bude program závodů? A co nabídne doprovodný program? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Hela Dvořáková , hoch
Spustit audio