Dalešickou přehradu poznáte nejlépe z její hladiny

11. červenec 2024

Za každého počasí, v každé roční době, vyplouvá výletní loď Horácko na hladinu Dalešické přehrady. Na lodi se můžete plavit i s vašimi koly, bez problémů lze přepravit 20 kol, další pak podle aktuální obsazenosti. Zastavuje se v přístavišti Kramolín, Dalešice, autokemp Wilsonka, Třesov a Koněšín.

„Počasí je dnes ideální na výlet. Není žádné velké teplo, takže vzhůru na loď!“ zve všechny posluchače na nezapomenutelnou plavbu po Dalešické přehradě vedoucí lodní dopravy a kapitán lodě Horácko Milan Jahoda. Loď Horácko vyplouvá ve čtvrtek, pátek a sobotu v 9 hodin ráno, zatímco ostatní dny nabízí plavby od 10:00, 13:00 a 15:30.

O plavbách po Dalešické přehradě vyprávěl moderátorce Dáše Kubíkové vedoucí lodní dopravy a kapitán lodě Horácko Milan Jahoda

Dalešická přehrada je nejkrásnější právě z paluby lodě. „Přehradu poznáte nejlépe z hladiny. Když se dostanete ke břehu, cesta tam a zpátky je stejná. Ale z paluby lodě vidíte každý zákrut a skrytá místa,“ říká Jahoda. Mezi oblíbené výhledy patří Wilsonova skála a Stropešínská vyhlídka, které nabízejí nádherné scenérie a nezapomenutelné zážitky.

Letní bouřky

Letní bouřky jsou v poslední době časté, a jak přiznává Milan Jahoda, s bouřkou na přehradě už mají své zkušenosti. „Před dvěma týdny jsme byli na vodě, když přišla bouřka. Snažíme se udržet loď proti větru a počkat, až to nejhorší přejde. Cestujícím vysvětlujeme, že jsou na lodi v bezpečí,“ uklidňuje kapitán. I když to není příjemná zkušenost, posádka dělá vše pro bezpečnost a pohodlí cestujících.

Plavby lodě Horácko jsou zážitkem pro celou rodinu. Lidé na palubě mávají těm na břehu a naopak. „Je to úžasné, lidi na lodi mávají na ty na břehu a ti na břehu mávají na lodě. To nikde jinde nezažijete,“ dodává kapitán. Pokud hledáte letní dobrodružství, vyrazte do Kramolína a nasedněte na loď Horácko.

Pokud máte i vy zajímavé příběhy a chcete, aby Český rozhlas Vysočina navštívil vaši obec, neváhejte nás kontaktovat přes formulář ZDE. Jsme tu s vámi celé léto a rádi se podíváme i k vám!

autoři: Dáša Kubíková , hoch
Spustit audio