Chtěl hrát v NHL, ale zranil se. Trénuje brankáře a zkušenosti má hned z několika reprezentací

27. leden 2022

Petr Jaroš sám hrával od šesti let hokej za Jihlavu. Po vojně odešel do zámoří. Sen o NHL mu zhatilo zranění, a tak se stal trenérem. 

V současné době se věnuje brankářům Dukly Jihlava. V minulosti ale působil také jako trenér brankářů u slovenské, norské a běloruské reprezentace. 

„Na Slovensku jsem měl štěstí na dobrého brankáře Jána Lašáka, který i po lidské stránce je naprosto perfektní. Norsko byla pro mě perfektní destinace, oni jsou ta kultura dobře vychovaná, za všechno jsou vděční, spokojení 24 hodin denně,“ řekl Petr Jaroš v rozhovoru s Janem Kodetem. 

„Bělorusko, tam jsme ten kádr neměli úplně silný a poslední zápas jsme hráli o udržení se Slovinskem. Tam dokonce bylo to, že kdyby ten tým sestoupil, prezident by je nepustil do země. Ten stress na hráčích byl velký. Tam si člověk uvědomí, že to někdy není jen o sportu, ale i o politice.“

Celý rozhovor si poslechěte v přiloženém audiu.

autor: Jan Kodet | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová