Změna trenérů ve fotbalové Vysočině. Jihlavský tým nově povede Jan Kameník

11. červen 2021 05:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy FC Vysočina Jihlava, fotbal

Fotbalisté Jihlavy mají nového trenéra. Druholigovou Vysočinu povede staronový kouč Jan Kameník, který se do týmu vrací.

„Samozřejmě se těším hodně, nastupuju do klubu, který je mi blízký a ve kterém jsem před nějakou dobou působil a pracoval,“ těší se nový trenér Jan Kameník.

Kouč v letech 2015 až 2017 působil u jihlavské mládeže a chvíli také u A-týmu jako asistent Michala Bílka. V druholigovém mužstvu nahrazuje Aleše Křečka, který se nedohodl na pokračování spolupráce.

Mladý tým…

Křeček prožil na Vysočině sezonu s mimořádně mladým týmem. „Někteří hráči hráli poprvé profesionální fotbal. Věřím, že ta sezóna hlavně těm mladým hráčům pomůže a že nás to posílám do další sezóny,“ říkal Aleš Křeček těsně po konci sezony, kdy ještě dost možná počítal s tím, že bude s týmem pracovat i dál.

Čtěte také

Jenže po roce, kdy nastupoval do zápasů prakticky jen s mladými hráči, čekal, že se filozofie týmu trochu promění. „Je to o tom, aby ti mladí hráči pořád měli touhu se zlepšovat a příští rok, aby zase byli nosnými hráči. Odehráli nějakých 26 zápasů, někteří 20 a to není zase tak malá porce. Aby na toto dokázali navázat a nestálo to pořád na Lackovi. To je jeden z důvodů, proč ten tým je tak mladý, aby mohl růst,“ komentoval na konci letošní sezony předseda klubu Lukáš Vaculík.

To byl dost možná jeden z důvodů, proč se Aleš Křeček rozhodl u týmu nepokračovat.

Protože Vysočina bude dál usilovat o práci s mladými hráči, kteří mohou za pár let hrát prim, ale velmi pravděpodobně hned v následující sezoně na nejvyšší příčky druholigové tabulky nedosáhnou. „Každý chce hrát nahoře, tady je potřeba říct, že jsme v nějaké fázi vývoje a doufám, že se ten produkt podaří přetvořit v to, abychom byli úspěšní,“ poohlíží s odhodláním a optimismem do další druholigové sezony nový trenér Vysočiny Jan Kameník.

autoři: Jan Kodet , mik
Spustit audio

Související