Získat děti pro sport a naučit je i prohrávat, to je cílem série sportovních akcí
22. listopad 2022 10:00
Po celé republice probíhá Týden hokeje. Jedná se o sérii sportovních akcí pro děti, které mají jedinečnou možnost seznámit se s hokejovým prostředím. V Jihlavě nabídky využily zhruba dvě desítky kluků, kteří vyrazili na led.
Ještě než obuli brusle, čekala je rozcvička. Pak ze střídačky sledovali, jak trénují malí hokejisté, kteří už pár let hrají, nakonec sami vyrazili na ledovou plochu a vyzkoušeli si, jaké to je být hokejistou.
„Jde o to, abychom získali malé děti, abychom je naučili lásku ke sportu obecně, potažmo k hokeji. Připraví je to i pro život, naučí se prohrávat a samozřejmě ti nejšikovnější mají možnost dál se věnovat hokeji,“ říká hokejový trenér Josef Kolda.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hrad už se soudu dvakrát ptal, co se děje. Speciálové si bez vysvětlení nepřišli pro abolici ani usnesení
-
Obranná linie, zákopy i plot proti nelegální migraci. Jak Pobaltí a Finsko chrání východní křídlo NATO
-
,Musíme se postavit za Tchaj-wan, jinak to dopadne špatně.‘ Denemarková chystá novou knihu
-
Týdeník iROZHLASu: bitcoiny vládu o důvěru ve Sněmovně nepřipravily a ‚autobusový teror‘ v Česku