Zámek v Červené Řečici povstal z popela

2. červenec 2024

Český rozhlas Vysočina opět vyrazil do terénu, aby se setkal se svými posluchači. Tentokrát jsme navštívili malebné městečko Červená Řečice na Pelhřimovsku, které se může pochlubit nečekaným zázrakem – obnovou svého historického zámku.

„Chtěla bych pozvat všechny do Červené Řečice, protože tady se stal velký zázrak. Když odbočíte v Humpolci směrem na Želiv, narazíte na náš krásný zámek, který prošel úžasnou rekonstrukcí,“ řekla místní rodačka Zita Strnadová, která nás na návštěvu pozvala. Nejen zámek, ale i okolní příroda a místní sportovní i kulturní aktivity dělají z Červené Řečice skvělé místo k návštěvě.

Zámek, který byl dlouhá léta v dezolátním stavu, se nyní pyšní obnovenými střechami a dalšími opravami. Kastelánka Miroslava Paclová podrobně popsala, jak náročný proces obnovy probíhal. „Začali jsme v roce 2011 s malými dotacemi a financemi od majitelů. Bylo potřeba opravit střechy a další poškozené části, aby zámek opět získal svou krásu,“ uvedla Paclová.

Výstava na zámku v Červené Řečici

Během naší návštěvy se můžete zúčastnit soutěže o Letní kuchařskou párty s Jardou Hypochondrem! Na každém výjezdu dostane místní zástupce možnost složit na čas z 25 kostek logo Českého rozhlasu. Obec s nejlepším časem vyhraje Letní kuchařskou párty s naším oblíbeným kuchařem Jardou Hypochondrem! Tato jedinečná soutěž je skvělou příležitostí, jak se ještě více zviditelnit a užít si spoustu zábavy.

V Červené Řečici kostky s naším logem složili za 6:23,90 minuty.

Pokud máte i vy zajímavé příběhy a chcete, aby Český rozhlas Vysočina navštívil vaši obec, neváhejte nás kontaktovat přes formulář ZDE. Jsme tu s vámi celé léto a rádi se podíváme i k vám!

autoři: Ivana Wiesnerová , hoch
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.