Za jeden extraligový zápas nafotím i 2 000 snímků, skvěle se mi pracovalo na stadionu v Pelhřimově, říká sportovní fotografka Markéta Křížová

8. říjen 2023

Se sportovní fotografií začínala ve 14 letech. Fotografování Markétu Křížovou bavilo dlouho předtím, od 10 let už měla první zrcadlovkou a fotila hlavně přírodu a zvířata, výlety. K hokeji se dostala díky kamarádce, která fotila v Olomouci.

„Poprvé jsem fotila v Jihlavě na své 15. narozeniny a to můj taťka mi dal jako dárek právě foto akreditaci, takže to jsem si okusila úplně poprvé na Horáckém zimním stadionu,“ vzpomíná na své začátky Markéta Křížová. Fotky, které na stadionu pořídila, se líbily redakci i klubu tak, že si Markétu jako fotografku nechali další čtyři sezony.

Mezi Markétiny nejoblíbenější stadiony patří ten plzeňský. „Potom asi Hradec Králové a z těch extraligových samozřejmě i Brno. A co se týká těch šance ligových, tak za mě asi Prostějov, Třebíč. A fotilo se mi skvěle také v Pelhřimově,“ vypočítává svá oblíbené místa.

Na kterých stadionech je naopak obtížné dobrý snímek z utkání pořídit?

Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Jan Kodet , hoch
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.