Yo Yo Band v Jihlavě

23. únor 2013
Odpolední evergreeny

Česká skupina funguje na naší hudební scéně už od roku 1975. Tehdy ji založili Richard a Vladimír Tesaříkovi a přidali se k nim Ondřej Hejma a Julius Novotný. Yo yo Band zahrál a zazpíval i v sobotních evergreenech a večer se v Jihlavě chystá na koncert.

Před dvaceti lety vyšla Yo yo Bandu deska Karviná, která u nás měla velký ohlas. Získala tři hlavní ceny české Grammy - za skladbu Rybitví, za desku a za hudební skupinu roku. Právě písničku Rybitví si můžete poslechnout ze záznamu našeho vysílání. V sobotu koncertuje Yo yo Band od 21 hodin v SOUL music clubu na Žižkově ulici v Jihlavě.

0:00
/
0:00
autor: jak
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.