Vzpomínky z Buřinky: zpívání v Polsku a dospívající Berušky

10. duben 2015
Dobré odpoledne

Veselé písničky i humorné vyprávění mají na scénách a jevištích různých zemí různý úspěch. Buřinky Petra Dudeška se největšího aplausu dočkaly před polskými diváky.

Buřinky patřily mnoho let neodmyslitelně k Ostravě a především pak k ostravskému studiu Českého rozhlasu. Jezdily především na Slovensko, ale oblíbené byly v už zmíněném Polsku.

„Zpívali jsme polsky a v polštině jsme uváděli celý program. A oni jsou jak malé děti – to publikum. Hrozně rádi se baví, což je vidět na kterémkoliv jejich festivalu. Jednou jsme tam hráli před šedesáti tisíci lidmi, vůbec jsme na ně neviděli,“ vzpomíná v rozhovoru Petr Dudešek.

Povídání s Petrem Dudeškem doplněné o hudební ukázku (Škola tance) uslyšíte po kliknutí na odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘.

Příští týden v pátek po 14. hodině ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava bude Petr Dudešek vyprávět o tom, jak vnímal svět dospělých herců, když chodil do rozhlasového studia namlouvat dětské role divadelních her.

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.