Vysočina bude o víkendu vítat jaro

16. březen 2023

Výlet za bledulemi i Ptákoviny v Domě přírody Žďárských vrchů, víkendový program na Vysočině bude už plný jarních akcí. Zajít ale můžete i na koncert nebo se učit tančit.

PÁTEK

V Třešti se opět ukáží ochotnická divadla na tradiční přehlídce Třešťské divadelní jaro. Rok co rok ze sebe ochotničtí herci za vydatného přispění režisérů, kostymérů, zvukařů a dalších členů souboru na jevišti kulturního domu vydávají to nejlepší. Letos už po šedesáté! Přehlídka potrvá až do 25. března, program jubilejního ročníku najdete na plakátě.

Městská knihovna ve Ždírci nad Doubravou zve na autorské čtení Dominika Barvínka z knihy Legenda o princezně Bledulíně. Začíná se v pátek 17. 3. od 16.00 hodin v dětském oddělení městské knihovny. Přijde také ilustrátorka knihy Nikol Loskotová.

Oblíbený hudební žánr – dechovka - potěší publikum v Pacově. Kapela Božejáci se sólistou Josefem Zímou vystoupí v Komunitním centru v Pacově od 17 hodin.

Úplně jiný hudební žánr nabídne koncert na opačném konci kraje. Kapela Mňága & Žďorp z Valašského Meziříčí přiveze svojí show do Kulturáku v Novém Městě na Moravě. A nepřijedou sami, přibrnkávat jim bude soubor písní a tanců Hromosvod. Už v pátek od 20:00 hodin.

SOBOTA

Na zámku ve Žďáře nad Sázavou se bude opět tančit. Další taneční lekce (i) pro netanečníky pod vedením zkušené tanečnice Báry Rakušanové začne o půl desáté ráno a potrvá do 11 hodin.

Národní přírodní rezervace Ransko opět pořádá výlet za bledulemi, tento týden v sobotu i v neděli v 10 a ve 13 hodin. Sraz je u přístřešku u vstupu do rezervace Ransko u Pobočného rybníka a potom znovu ve 13 hodin. Bledule jsou chráněné, organizátoři proto upozorňují, že v NPR Ransko se smí chodit pouze po vyznačených cestách.

Děti potěší divadlo v Telči. Pomůže jim totiž zbavit se strachu ze zubaře! Hlavní postavy Truhlík a Truhlička mají moc rádi sladké a neradi si čistí zuby. Naštěstí přijde na pomoc skřítek Zubykaz! V představení herci do děje zapojují i diváky. Začíná se v 15 hodin v telčském Panském domě.

Na dětský Karneval na zámku zve městys Větrný Jeníkov. Karneval s Bobo divadlem začne v 15 hodin a vstupné je zdarma.

A ve stejnou dobu si děti zakřepčí na Dětské diskotéce v Sokolovně v Počátkách. Hrát bude DJ Vašek Háva a o zábavu pro děti se postará kouzelník Martin Hruška.

Pro hudbymilovné fanoušky máme pozvánky na dva koncerty. V klubu Oko v Havlíčkově Brodě vystoupí skupina Vypsaná Fixa na svém jarním turné. Koncert je od osmi večer.

A v Roxy clubu v Třebíči zahraje také ve 20 hodin slovenské legenda - kapela Horkýže Slíže.

Výstavu kraslic můžete navštívit v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě

NEDĚLE

Na neděli chystají v obci Pyšel velkou odpolední akci. "Vítání jara aneb jarní hrátky se zvířátky" nabídne od 14 hodin hru, při které se budou plnit úkoly, jezdit na koních, tvořit, opékat špekáčky, tancovat při dětských písničkách a děti můžou přijít převlečení za zvířátka.

Ptákoviny v Domě přírody Žďárských vrchů v Krátké, to je zábavný týden s ptačí tématikou, který právě v neděli končí. Ještě dnes můžete využít možnost zapojit se do šifrovací hry o ceny. Soutěžní karty budou slosovány.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.