Vlk by měl Karkulku spolknout, a ne ji zahnat do skříně

Pohádky bychom dětem měli říkat v původní verzi, i když se nám zdají na dnešní dobu moc drsné. Vlk by měl babičku i Karkulku spolknout, a ne je zahnat do skříně, jak se někde v upravených verzích této pohádky dočteme.

A když se budou zvídavé ratolesti ptát, jak se pak mohla Karkulka z vlkových útrob dostat celá, vysvětlit jim, že v říši pohádek je možné i to, co běžně ne. To je názor ochotnického herce z Dobronína Vladimíra Mátla, který bude společně s dalšími herci a muzikanty z Vysočiny číst jihlavským dětem pohádky. V Tandemu byl společně s Libuší Kubovou, autorkou nápadu akce Čteme dětem každou neděli.
Dvacet minut - to je jedna káva, odpolední siesta, vyřizování emailové pošty... pokud úplně stejnou dobu věnujeme denně našim dětem při čtení pohádek, uděláte jim obrovskou službu. Podpoříme jejich fantazii, slovní zásobu, a pak, je to hezká chvilka pro rodiče i děti, večer si před spaním alespoň na chvíli skočit do světa fantazie. Číst bychom měli poutavě, pomalu, měnit hlasy, dětí se ptát na jejich názor. Tak udržíte jejich pozornost. Od 30. října do 11. prosince můžete své děti každou neděli vzít do jihlavské čajovny na Masarykově náměstí, kde se při čtení pohádek rozhodně nudit nebudou.