V rakouském Salzburgu si dali dostaveníčko myslivci, lovci a rybáři

24. únor 2012

Do rakouského Salzburgu přijeli myslivci z celého světa. Začala tam totiž tradiční myslivecká výstava, která je letos zaměřená především na lov vysoké zvěře a rybolov. K vidění tam je ale vše kolem myslivosti – od zbraní, trofejí, ukázek preparování až po terénní lovecká auta. Na veletrh zavítal i náš reportér Artur Kubica.

Čím je rakouský veletrh zajímavý, výjimečný?

„Alpské země patří už tradičně mezi oblasti, kde se myslivcům i rybářům daří. Je to jejich život – svět čisté přírody, krásných kusů vysoké zvěře, ryb, a tak je jasné, že veletrh je zajímavou nabídkou všeho, co se točí okolo lovu.

Nejvíc je tu rakouských a německých firem. Ale zastoupeni jsou i vystavovatelé třeba z Tanzanie, Argentiny nebo Jihoafrické republiky. Jsou to společnosti, které lákají třeba na safari nebo do různých lovecky zajímavých lokalit.“

Co mohou návštěvníci vidět do 26. února, kdy mezinárodní veletrh skončí?

„Je tady všechno kolem myslivosti, zbraní, trofejí, preparování, rybaření. Ale i nabídka loveckých aut, samozřejmě je mezi nimi zastoupena i naše Škodovka se svými modely s pohonem na všechna čtyři kola.

Každý den tu vystupují hornisté, trubači, a k vidění je navíc spousta filmů. Například o tetřevech, o lovu vysoké zvěře, o rybaření. Nechybí tady ani sokolníci s cvičenými dravci a střílí se z různých speciálních luků. Součástí veletrhu je také už osmý ročník mezinárodní soutěže ve vábení jelenů. Tahle soutěž vrcholí právě v neděli.“

Jak je to u salzburského výstaviště s parkováním? Kolik stojí a jak jsou parkoviště zaplněná?

„Když přijedete do Salzburgu, z dálnice vás ukazatele svedou přímo k výstavišti. Parkování je zadarmo, pokud máte vstupenku. Samotné vstupné je kolem 15 eur na jeden den. Studenti, senioři a hromadné výpravy nad dvacet lidí mají slevu – zaplatí asi 11,50 eura. Pokud sem někdo jede, nesmí také zapomenout na dálniční známku. Ta 10denní teď stojí 8 eur.“

ÚAMKTuristické informace v seriálu Autem po Evropě připravujeme ve spolupráci s ÚAMK.
autor: Artur Kubica
Spustit audio