V kurzech arteterapie mohou lidé hledat třeba vlastní způsob fantazie

7. květen 2019

Hela Dvořáková pozvala do Dobrého dopoledne Andreu Latislavovou. Zabývá se výtvarným uměním a také vede kurzy speciální terapie.

Andrea Latislavová pracovala jako překladatelka. Jednoho dne se rozhodla, že s tím skončí a dala se na nejistou uměleckou dráhu. „Během dvou týdnů jsem to měla rozmyšlené. Asi půl roku pak trvalo, než to začalo fungovat,“ říká.

Andrea Latislavová

To, že opustila překládání, ji vůbec nemrzí. „Všechno to začalo mozaikami, chtěla jsem prodávat obrazy cizích autorů. Nakonec jsem začala vytvářet vlastní a ty prodávám. Vedu také kurzy arteterapie, což mě velmi baví.“

Arteterapie může být forma odpočinku

S jakými představami přicházejí lidé na kurzy arteterapie? „Někteří si přijdou odpočinout. Ti, co chodí opakovaně, hledají vlastní způsob vyjádření, vlastní způsob fantazie.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.