V jihlavské zoo můžete potkat i zvířata, která se tam přistěhovala sama

2. červen 2024

Kromě různých druhů divokých zvířat najdete v jihlavské zoo i několik zvířat domácích a nechybí ani ta divo žijící. To jsou zvířata, která zoo nechová, ale občas se přistěhují sama. Potkat tam tak můžete například holuby.

Holub je české jméno pro asi třicet druhů ptáků z čeledi holubovitých. Na náměstích se nejčastěji potkáme s holubem hřivnáčem. Přesně ten se v jihlavské zoo taky objevuje.

Holuba hřivnáče poznáte podle výrazné bílé skvrny po stranách jeho krku. S délkou těla až 43 centimetrů je holub hřivnáč největším druhem holuba ve střední Evropě.

autor: Simona Kubíčková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.