V Jihlavě začíná dopravní peklo. Dělníci ráno uzavřeli Brněnský most v centru

1. duben 2018
Zprávy

OBSAHUJE NÁKRESY OBJÍŽDĚK! V Jihlavě začíná největší dopravní uzavírka posledních let. Dělníci dnes ráno uzavřeli Brněnský most vedle OC City park. Opravy Kraj Vysočina, coby majitel komunikace a mostu, naplánoval až do listopadu letošního roku. Po celou dobu musí řidiči na objížďky.

Po Brněnském mostě v centru Jihlavy projede každý den 14 – 16 tisíc vozidel. „Dopady budou v různých částech města větší či menší, domníváme se ale, že se tato skutečnost dotkne takřka všech obyvatel Jihlavy,“ napsal primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) v dopise občanům.

„Ať už budete v tomto komplikovaném období volit kterýkoliv způsob přepravy, je na místě vždy počítat s delším časem na přesun. Prosím, vyhraďte si na cesty více času, vycházejte a vyjíždějte s dostatečnou časovou rezervou. Pokud máte možnost, místo osobních automobilů využijte MHD, kolo nebo chůzi. Přispějete tím k plynulejší dopravě ve městě i Vašemu efektivnějšímu přesunu,“ žádá primátor.

Objížďky pro osobní automobily

Osobní automobily mohou místo objíždět po městě, ulicemi Okružní, Havlíčkova, Fritzova apod., viz obrázek níže.

Objížďky, Jihlava

Nákladní automobily nad 7,5 tuny

Oficiální trasa pro nákladní auta a kamiony vede přes Havlíčkův Brod, Ždírec nad Doubravou a Žďár nad Sázavou zpět do Jihlavy.

Objížďky, Jihlava

MHD v Jihlavě

Četné změny platí také pro městskou hromadnou dopravu v Jihlavě.

Objížďky, Jihlava
Objížďky, Jihlava
Objížďky, Jihlava
autor: mik
Spustit audio