V Jihlavě Na Dolech vznikne autobusový terminál. Stavět se začne příští rok

3. prosinec 2018 12:30

V Jihlavě během příštího roku vznikne malý dopravní terminál v lokalitě Na Dolech. Město chtělo stavět už letos, ale nesehnalo stavební firmu.

V opakovaném řízení teď mezi čtyřmi zájemci vyhrála společnost Sates Čechy, která nabídla nejnižší cenu. Terminál postaví za 9,8 milionu korun. Uvedl to náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička (ODS). Na projekt má město slíbenou skoro sedmimilionovou dotaci.

Terminál vznikne do poloviny září u vlakové zastávky Jihlava - Staré Hory, kde zastavují i linkové autobusy a MHD. Kromě čekárny pro cestující se sociálním zázemím tam bude prostor i pro řidiče. Zastávka MHD bude bezbariérová a na zastávkách linkových autobusů stavbaři doplní přístřešky, přibude i elektronický informační systém. „Součástí bude také vybudování čtyř cykloboxů a pěti stojanů pro kola,“ uvedl Laštovička. Stavební firma převezme staveniště v lednu.

Nedostatek stavebních firem

Na nedostatek stavebních kapacit a materiálu letos narážely i jiné obce v kraji. Například žďárská radnice hledala na podzim znovu firmu na zateplení dvou bytových domů. Zájemci přihlášení zjara nakonec odstoupili s odůvodněním, že neseženou potřebný materiál. Nové Město na Moravě opakovalo výběrové řízení na stavbu sportovní haly.

zdroj: ČTK
Spustit audio