Už žádné bagety z automatu, studenti jihlavské průmyslové školy mají nově k dispozici kuchyňku s lednicí a mikrovlnnou troubou

6. březen 2023 06:00

Nedostatek času na oběd, stoupající ceny potravin v bufetu nebo nezdravé jídlo v automatech na chodbách. To jsou důvody, proč studenti jihlavské střední průmyslové školy požádali vedení, jestli by nemohli dostat přístup k vybavené kuchyňce, kde by si mohli ohřát jídlo připravené doma. A vedení školy jim vyhovělo.

„Určitě je to výhoda, že si můžu cokoliv předpřipravit doma a tady si to dodělat,“ hodnotí Bronislav Másilko. Je jedním ze zatím úzké skupiny studentů, kteří mají přístup do kuchyňky s mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a lednicí. „Sportuji, tak si občas potřebuji ohřát jídlo,“ říká.

Doteď jídlo řešil nákupem ve školním bufetu, automatu nebo svačinami z domova. Nic z toho ale nebylo teplé.

Zatím kuchyňku využívá asi devět žáků. „Očekáváme, že to bude víc, až zjistí, že to opravdu funguje,“ vstupuje do debaty zástupkyně ředitele Jana Valentová. „Máme více žáků, kteří právě sportují, chodí do posilovny, pracují na svojí muskulatuře, takže tam potřebují tu proteinovou dietu,“ dodává.

Kdo se stará o úklid společné kuchyňky a jaké další služby škola pro studenty chystá, si poslechněte v reportáži.

Spustit audio

Související