Úterní Noční linka: Pálení čarodějnic – tradice, pohádky a zážitky pod jarním nebem
Připojte se k naší Noční lince, kde oslavíme tradiční slavnost Pálení čarodějnic! Tentokrát se ponoříme do starých pohádek, zvyků a vzpomínek spojených s tímto magickým jarním rituálem. Sdílejte s námi vaše zkušenosti a příběhy z tohoto zvláštního večera, jak jste ho prožívali kdysi a jak ho prožíváte nyní.
Povídejme si o ohňových kůlech, veselých obřadech a záhadných tradicích, které dodnes ožívají pod jarním nebem. Jaký význam má pro vás osobně Pálení čarodějnic? Máte nějaký oblíbený pohádkový příběh nebo legendu spojenou s Pálením čarodějnic?
Podělte se s námi o ty nejzajímavější příběhy. Jak se liší slavení Pálení čarodějnic v různých regionech České republiky? Jsou některé regionální tradice, které jsou pro vás zvlášť významné? Jak se tato tradiční událost proměnila v průběhu času?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
Velehradská bylinkářka Pavlína Pelikánová: Příběh obnovy starých léčivých tradic
Byliny byly dříve součástí každé domácnosti. V čajích, sirupech, mastích i při vaření. Přitom sbírat byliny může takřka každý. Jaké byliny dávají louky ve Zlínském kraji?
-
Když slivovice, tak z Moravy. I v Janové na Vsetínsku se drží valašská tradice pálení
Stačí dorazit s bečkou s meruňkovým, trnkovým nebo třeba jablečným kvasem a za pár hodin si z pálenice v Janové na Vsetínsku můžete odvést skvělý valašský destilát.
-
Domácnosti v Horním Němčí obcházejí v předvečer svátku svaté Lucie záhadné syčící bytosti
Zahalené celé v bílé, se zabílenými obličeji, s husími brky v ruce a syčící – záhadné bytosti zvané Lucky obcházely domácnosti v Horním Němčí na Uherskobrodsku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka