Ušetřit pár minut času může ženám permanentní make-up

5. říjen 2016
Dobré odpoledne

Každodenní líčení ženy zdržuje, někdy nebaví a v neposlední řadě kosmetika stojí i dost peněz. Možná, že všechny tyto nevýhody dokáže vyřešit permanentní make-up. Ptali jsme se kosmetičky Kláry Vyhlídalové.

„Permanentní make-up je dočasné zbarvení kůže. Tetuje se dva až tři milimetry pod kůži. Je vhodný pro ženy, které například nemají chloupky na obočí nebo chtějí zvýraznit určité partie nebo nejsou spokojené s jejich tvarem,“ říká Klára Vyhlídalová. Kromě obočí je často žádaná úprava očních linek nebo zbarvení rtů.

Nepodceňujte konzultaci s kosmetičkou

Kosmetičky permanentní make-up nanáší strojkem nebo speciálním nožíkem, kterým provádí zářezy do kůže. Práce s nožíkem může být pro klientku částečně nepříjemná, ale zároveň se touto metodou dosahují nejlepší výsledky. Důležitá je taky vzájemná konzultace kosmetičky a klientky o její představě, zhodnocení kontur obličeje a navržení optimálních linek. Například v obočích jsou moderní hranaté tvary a širší a výraznější obočí.

Aplikace může být nepříjemná, ale neměla by být bolestivá

Před nanesením barvy je nutné kůži narušit a do ranky pak barvu aplikovat. To samozřejmě může některé zákaznice vyděsit, ale není potřeba se obávat žádných velkých bolestí. I když vytváření permanentního make-upu zřejmě nebude právě příjemné. „Používáme krémová a vodová anestetika. A bolest s použitím anestetika bych přirovnala k trhání obočí. Není to nic extra bolestivého,“ uklidňuje host.

Permanentní make-up pomáhá ženám po chemoterapii

Permanentní make-up je také velmi zajímavým řešením pro ženy, které v důsledku onemocnění rakovinou a následné chemoterapii přišly o vlasy a chloupky. Právě chybějící obočí je možné díky této metodě namalovat a vytvořit dlouhodobou linku bez nutnosti každodenního líčení. Aplikaci permanentního make-upu je možné provést nejdříve sedm měsíců po ukončení chemoterapie.

Spustit audio