Týden s Antonínem Dvořákem

22. únor 2019

Rok 2014 je rokem české hudby. Je to proto, že si letos připomínáme kulatá výročí od narození a úmrtí významných českých skladatelů. Tento týden to na Rádiu Junior bude Antonín Dvořák.

V dnešní době internetu je velmi jednoduché si vyhledat informace. Počítače to umožňují a usnadňují. Co ale nedokážou a co je dobré se naučit – je tyto informace rozdělovat na důležité a méně důležité a dávat je do souvislostí s tím, co už umíte.

Vaši učitelé vám vykládají většinou to nejdůležitější, protože na podrobnosti obvykle není moc času. Proto je dobré si vyhledat a zapamatovat i různé zajímavosti. Právě to vám ulehčí učení a ještě uděláte na paní učitelky i pány učitele dojem.

Tento týden si povíme pár takových zajímavostí o Antonínu Dvořákovi, které možná nevíte anebo jste si je nikdy nedali do souvislostí.

autor: Zora Jandová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.