Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

19. červenec 2024

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Čekají vás hradní akce, selské slavnosti v jihočeských Holašovicích, Harrachovské pivní slavnosti, sraz amerických aut v Holýšově i hudební festivaly. Do Rokytnice možná přijde i Krakonoš. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Vrcholí festival Colours of Ostrava. Jedním z hlavních taháků je vystoupení legendárního Lennyho Kravitze. V sobotu vystoupí Bratři Ebenové, švédská popová diva Zara Larsson nebo anglický písničkář Sam Garrett.

Festival Hrady CZ pokračují na Kunětické hoře od pátku do soboty. Zahraje třeba skupina Horkýže Slíže, Daniel Landa, Chinaski nebo Vypsaná fixa.

Za pohádkou na Zubačku zavítejte do Kořenova v sobotu od 10 hodin. Jako bonus vás čeká jízda na nejstrmější ozubnicové trati Tanvald-Kořenov-Harrachov.

Bylinkové panství Rochlov potěší vaše smysly. V sobotu nabídne oživené prohlídky a dobový jarmark. Po celý den budou návštěvníky v prostorách zámku a přilehlého parku provázet barokní lidé z různých společenských vrstev. Připravena je i barokní hudba a ohňová show.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.