Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

1. prosinec 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Začínající advent doplňují mikulášské akce a rozsvěcování vánočních stromů. Zažijte advent v pardubických Automatických mlýnech, zajděte do Hlinska na mikulášsko-vánoční jarmark nebo za Mikulášem s čerty zamiřte do Koněpruských jeskyní. A díky sněhové nadílce můžete vyrazit na první lyžování. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Mezi Chocní, Vysokým Mýtem a Litomyšlí bude v sobotu jezdit mikulášský vlak. Za parní lokomotivou s názvem Velký bejček se bude kromě cestujících vozit také Mikuláš, anděl a čerti.

Předvánoční čas si můžete zpříjemnit prohlídkou bytu posledního majitele zámku Telč, který zkrášlí květinová a vánoční výzdoba. Prostory také provoní perníkové chloupky a další výrobky z perníku z nedalekých Studnic.

V Kovozoo ve Starém Městě na Uherskohradišťsku je možné vidět unikátní dřevo-kovový betlém tvoří postavy i zvířata v životní velikosti. Zvířata jsou vyrobená ze železného šrotu, lidské postavy vyřezány ze dřeva, vánoční výzdoba je z recyklovaných materiálů. Kromě betléma je otevřen také celý areál Kovozoo.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.