Středa: Den hasičů

4. květen 2016

Dnes slaví svůj den hasiči České republiky. Máte u vás, kde žijete, sbor dobrovolných hasičů? Sloužili jste někdy u nich? Byli jste, či dokonce stále jste hasičem z povolání? Představte nám svou práci!

Hasiči nevyjíždějí jen k ohni, ale plní také řadu dalších povinností a určitě mají i mnoho veselých zážitků. No a co vy ostatní - museli jste někdy volat hasiče? Při čem jste potřebovali pomoci a jak to vlastně vše dopadlo?

Přiznám se, že jsem vždy obdivovala práci mužů, ale vlastně i žen, v uniformách. Ať už to jsou hasiči, členové horské služby, záchranáři... Jejich práci jsem vždy vnímala i jako poslání. A co vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...