Revmatici oslaví Světový den artritidy pohybem

10. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ruce, ilustrační foto

Nemoci kloubů prospívá hlavně pohyb. Své o tom ví Jana Křížková, místopředsedkyně Revma ligy ČR, klubu Jihlava.

Hela Dvořáková pozvala Janu Křížkovou do Dobrého dopoledne.

Organizace zaštiťuje celou Vysočinu. Lidé s revmatoidní artritidou se scházejí, probírají své strasti, pomáhají si v těžkých chvílích a spolu také organizují procházky nebo cvičení. A stále se těší na nové členy.

Zlepšit život nemocným

„To, co děláme, má jeden cíl. Hlavně zlepšit život lidí s revmatickým onemocněním. Jsme takovým pomocníkem pro všechny revmatiky, rodinné příslušníky a jejich přátele. Nechceme, aby v tom byli sami. Je totiž těžké se s touto nemocí smířit,“ řekla ve vysílání Jana Křížková.

Jana Křížková

Revma je zánětlivé autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém napadá vlastní buňky. „Postihuje většinou klouby nebo orgány v těle a jde o bolestivé onemocnění.“ Rozhodně to není jenom nemoc starých lidí, dokonce postihuje i malé děti.

Pojďme projít Vysočinou společně

Na sobotu 12. října připadá Světový den artritidy a revmatici z Vysočiny u této příležitosti připravili pochod s názvem Pojďme projít Vysočinou. „Zapojit se můžete i vy, tím, že nám pomůžete ujít alespoň 100 kilometrů a zároveň podpoříte Revma výzvu – Revma v pohybu. Vycházíme v 13.00 hodin z Panského dvora v Telči.“

autor: Hela Dvořáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio