Radnice v Havlíčkově Brodě prodává jízdní kola. Ze skladu ztrát a nálezů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ztráty a nálezy na libereckém magistrátu zahrnují i desítky jízdních kol, kočárky, ale také třeba sekačka.

Nejen peněženky, klíče nebo mobily, ale také jízdní kola, svačina nebo hodně choulostivé pomůcky. Byli jsme ve skladu ztrát a nálezů v Havlíčkově Brodě.

V Havlíčkově Brodě je aktuálně možné levně získat jízdní kolo. Radnice totiž rozprodává bicykly, které tam v posledních letech skončily ve ztrátách a nálezech a nikdo se o ně nepřihlásil.

Očíslované, evidované

Všechny věci, které skončí na havlíčkobrodské radnici a následně putují do skladu ztrát a nálezů mají vlastní evidenci. „Abychom přesně věděli, máme i kartotéku,“ říká mluvčí úřadu Alena Doležalová.

„Peněženku, klíče, někdy i velké svazky, o které se nikdo nepřihlásí, ale také mobilní telefony.“

Jízdní kola

Jízdní kolo, to je další věc, která patrně svému původnímu majiteli nechybí. „Musíme je mít tady tři roky, pak je můžeme nabídnout dalším zájemcům.“

„Také nám nálezce přinesl svačinu, kterou jsme ale skladovat nemohli. Z parku nám někdo přinesl také erotické pomůcky, o které se také nikdo nepřihlásil.“ dodala mluvčí radnice v Havlíčkově Brodě Alena Doležalová.