Prvorozené dítě musí mít privilegia, ale také více povinností

30. květen 2011

V pondělním Tandemu nám psycholožka Elen Sejrková přiblížila, jaké místo v rodině máme, a prozradila, že je dobré se ho držet.

Žena a muž jsou dva základní pilíře v rodině, žena stojí po mužově levici, blíže jeho srdci, muž po její pravici jako ten silnější, který ji ochraňuje. Vždycky by měl být jeden pro druhého na prvním místě, i když se jim narodí děti. Ty se sice mezi ně na čas vmísí, např. malé dítě spí s maminkou v posteli a tatínek v obýváku na pohovce, ale mělo by to být dočasně. Pokud nocuje v manželské posteli ještě desetiletý syn, už je něco špatně. Důležité je také dodržovat pořadí narození dětí – prvorozený potomek má oproti dalším sourozencům privilegia, ale také více povinností. Přistupovat ke všem dětem stejně, aby na sebe nežárlily, není dobře.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...