PORADNA: Move terapie využívá poznatky z několika medicínských oborů

15. duben 2019

Aneta Hvězdová představila léčbu pohybem, tedy move terapii, která je dobrá pro tělo i pro mozek. Řeč byla i o tom, jak se pomocí cviků a stlačování bodů lépe soustředit.

„Move terapie je technika, která vychází z aplikace kineziologie, ze základů psychologie a zároveň se snaží o nejnovější poznatky z oblasti neurologie,“ říká host. Kontraindikace přitom doposud zatím nejsou známé.

Před zahájením move terapie nejdříve pacienta čeká několik testů. Na základě nich terapeut stanoví vhodné cviky i délku cvičení. To je velmi individuální, protože svaly i mozek u každého člověka pracují trochu jinak.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.