Pěstouni si neberou jen dítě, berou si i jeho genetickou informaci, říká ředitel dětského domova
Řada pěstounů by chtěla modrookou, chytrou a zdravou holčičku. V praxi to tak ale nefunguje, řekl v Dobrém dopoledni ředitel dětského domova Telč Milan Opravil.
„Je to logický požadavatel rodičů, sám bych se asi nechoval jinak,“ řekl host Hele Dvořákové. „Spolu s dítětem si pěstouni berou také genetickou informaci dítěte. Měli by s tím oba partneři souhlasit, měly by s tím souhlasit i babičky, které to dítě budou třeba hlídat.“
Pěstounství je jedním z témat, které jsme s hostem Dobrého dopoledne Milanem Opravil probrali. Za zmínku stojí i on sám, jako dítě totiž žil rovněž v dětském domově. Poslechněte si o tom v přiloženém rozhovoru.
Související
-
PORADNA: Pěstoun by měl být trpělivý a svět vidět z nadhledu
Jak se stát pěstounem? Mimo základní kritéria musí každý takový člověk projít speciálním kurzem. Dana Fiedlerová z jihlavského F pointu o tom mluvila v poradně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.