Pěstouni si neberou jen dítě, berou si i jeho genetickou informaci, říká ředitel dětského domova
Řada pěstounů by chtěla modrookou, chytrou a zdravou holčičku. V praxi to tak ale nefunguje, řekl v Dobrém dopoledni ředitel dětského domova Telč Milan Opravil.
„Je to logický požadavatel rodičů, sám bych se asi nechoval jinak,“ řekl host Hele Dvořákové. „Spolu s dítětem si pěstouni berou také genetickou informaci dítěte. Měli by s tím oba partneři souhlasit, měly by s tím souhlasit i babičky, které to dítě budou třeba hlídat.“
Pěstounství je jedním z témat, které jsme s hostem Dobrého dopoledne Milanem Opravil probrali. Za zmínku stojí i on sám, jako dítě totiž žil rovněž v dětském domově. Poslechněte si o tom v přiloženém rozhovoru.
Související
-
PORADNA: Pěstoun by měl být trpělivý a svět vidět z nadhledu
Jak se stát pěstounem? Mimo základní kritéria musí každý takový člověk projít speciálním kurzem. Dana Fiedlerová z jihlavského F pointu o tom mluvila v poradně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová