Páteční Noční linka: Váš osvědčený a zaručený životabudič

3. březen 2023

Co vám spolehlivě pomáhá, když se cítíte po zimním období unaveni? Co nastartuje váš organizmus a doslova vás dokáže probudit na jaře k životu? A co říkáte na takový půst před Velikonocemi? Myslíte, že dokáže náš organizmus pěkně vyčistit a tudíž nás nastartovat na další období a vlastně i dodat energii? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Je tu jaro, probouzí se příroda, je třeba, abychom se také přímo do rozkvětu probouzeli i my lidé. A na každého z nás funguje také asi něco jiného. Co byste doporučili vy, na základě vašich zkušeností?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.