Jednoduchý recept na těstoviny s pistáciovým pestem a kuřecím masem. Spokojenost všech je zaručena
Možná i vy si občas dáte těstoviny a volíte je proto, že jsou vždy brzy hotové. Zapomeňte na špagety s kečupem a eidamem a zkuste si tentokrát připravit těstoviny s pistáciovým pestem a kuřecím masem.
- 70 g čerstvé bazalky
- 80 g solených pražených pistácií
- 120 ml olivového oleje
- 100 g parmazán
- citron
- sůl
- pepř
- 400 g těstovin tagliatelle
- 200 g kuřecího masa - prsa
Těstoviny jsou bezpochyby nejoblíbenějším jídlem, pokud chcete uvařit rychle a tak, aby si všichni pochutnali. Kromě balíčku těstovin navíc nepotřebujete příliš mnoho dalších surovin. Možná i naopak. A ty netradiční kombinace jsou často nejlepší!
Uvařit těstoviny al dente je opravdové umění a chce to zkušenost. Al dente by v žádném případě nemělo být tvrdé. Spíše bychom měli v těstovině cítit malou stopu syrového těsta. Důležité je proto při přípravě stále ochutnávat. Začít už přibližně po čtyřech minutách a průběžně vyhodnocovat stupeň uvaření.
Pokud špagetu přepůlíte a zůstane v jejím středu malý kousek nedovařeného těsta o průměru jehly, je uvařená al dente.
Postup:
V mixéru rozmixujeme 60 g bazalky a 40 g pistácií na pastu. Ke směsi přilijeme olivový olej a mixujte, dokud není směs soudržná. Přidáme 50 g nastrouhaného parmazánu, šťávu z půlky citronu, sůl, pepř a promícháme, dokud se vše nespojí.
Maso nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a orestujeme na oleji. Přidáme sůl, pepř, grilovací koření a podlijeme vodou do výše masa. Povaříme asi 15 minut.
Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu a ve velké míse smícháme s připraveným pestem a 100 ml vody, ve které se těstoviny vařily.
Zakapeme šťávou z druhé půlky citronu a dochutíme solí a pepřem.
Kuřecí maso klademe navrch na těstoviny a nakonec dozdobíme celými pistáciemi a lístky bazalky.
Těstoviny jsou potravinový produkt, který se vyrábí z nekynutého a chemicky nekypřeného těsta. Pocházejí z Itálie. Připravují se zejména z pšenice, pitné vody a přídavných látek k jejich obarvení nebo ochucení. Těstoviny se doporučují vařit v osolené vodě (zhruba jeden litr vody na 100 g těstovin).
Rozlišujeme těstoviny vaječné a bezvaječné. Dále se můžeme setkat s těstovinami semolinovými, celozrnnými pšeničnými nebo špaldovými, ječnými nebo žitnými. V obchodech zdravé výživy jsou dnes k dostání také těstoviny z bezlepkové mouky - pohankové, kukuřičné nebo rýžové.
Související
-
Těstoviny se špenátovo-brokolicovou omáčkou. Pokud milujete zelenou barvu, budete doslova nadšeni
Těstoviny jsou bezpochyby nejoblíbenějším jídlem, pokud chcete uvařit rychle a tak, aby si všichni pochutnali. Kromě balíčku těstovin nepotřebujete mnoho dalších surovin.
-
Těstoviny se šunkovými knedlíčky a rajčatovou omáčkou. Spojení, které nadchne všechny gurmány
Těstoviny jsou bezpochyby nejoblíbenějším jídlem, pokud chcete uvařit rychle a tak, aby si všichni pochutnali. Kromě těstovin navíc nepotřebujete mnoho dalších surovin.
-
Zeleninové ragú s červenou čočkou a těstovinami. To ve staré francouzštině značí nadchnout chuť!
Pokrm z nadrobno nakrájeného dušeného masa, vnitřností nebo výjimečně i zeleniny, to je ragú. Podává se s hustou pikantní omáčkou, která je výsledkem pomalého dušení.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.