Životní motto:
Dělej, co smysl má, nedělej, co smysl nemá.
Před rozhlasem:
Po maturitě na strojírenské škole jsem cítil, že moje místo bude spíše v umělecké branži než v té technické. Krátce na to jsem dostal příležitost pracovat jako moderátor v brněnském rádiu Krokodýl, kde jsem začal sbírat první zkušenosti. Odtud mé kroky vedly do rádia Kiss Hády na pozici moderátora zpráv, kde jsem po roce přesedlal na několik let na pozici moderátora denního vysílání.
Poté jsem jako moderátor zpravodajství krátce pracoval v rádiu Hey! a spolupracoval také s regionální kabelovou televizí Brněnská 1 jako redaktor a moderátor lifestylového pořadu Vlna z Brna. Vedle zaměstnání v rozhlasu jsem devět let pracoval také v České televizi Brno jako editor a moderátor zpráv v pořadu Dobré ráno. Občas se mihnu v nějaké komparzní či epizodní herecké roli. Můj hlas mohou diváci zaslechnout i v Křesťanském magazínu brněnského studia České televize.
V rozhlase:
V roce 2008 jsem se vydal na desetiletou dráhu rozhlasového moderátora zpravodajství.
Jsem také moderátorem pořadu Apetýt a společně s Jarkou Vykoupilovou připravujeme cyklus Jihomoravský rok.
Co mě baví:
Fotografování, herectví, poslech hudby od jazzu až po hardrock, zpěv, hra na kytaru a cajon, filmy, cestování, procházky, objevování nových míst, přicházení věcem na kloub a také moje pestrá práce, která je mi zároveň i životním koníčkem.
Kontakt:
726 46 5150
Všechny články
-
Plno střelby a najednou ticho, vzpomíná pamětník na konec 2. světové války v Brně
80 let od konce druhé světové války. Události nesmazatelně zapsané v kalendáři a jejich regionální souvislosti připomínáme v cyklu Jihomoravský rok.
-
Alband byl akustickou reakcí na odchod z kapely Kern, ohlíží se zpěvák a rocker Kronek
O vzestupech i pádech nejen hudebních, o rockové muzice, ale i dalších plánech rockera po sedmdesátce. Poslechněte si rozhovor s Jaroslavem Albertem Kronkem.
-
Váté písky u Bzence jsou ojedinělou přírodní lokalitou bohatou na suchomilné rostliny i živočichy
Lokalitě podél trati mezi Rohatcem a Bzencem na jižní Moravě se často přezdívá moravská Sahara. Nevelké chráněné území Váté písky je charakteristické písčitým podložím.
-
Nejsme géniové typu Colomba, vyšetřování případu je vždy týmová práce, říká kriminalistka Vejnarová
„Kdyby naši práci filmaři znázorňovali takovou, jaká je ve skutečnosti, nebude pro diváky tak atraktivní,“ uvažuje kriminalistka Leona Vejnarová.
-
Jako částečky prachu. Mikroplasty najdete téměř všude, upozorňuje toxikolog Adamovský
„Nepomáháme pouze životnímu prostředí, ale ve výsledku nám samotným. Pokud něco vypouštím do vzduchu, tak nejen že ničím životní prostředí, ale potom to zpátky dýchám.“
-
Jedny z největších knihoven v republice sídlí v Brně. Ke Dni knihy jsme je navštívili s mikrofonem
Celý svět si 23. dubna připomíná Den knihy a autorských práv. Navštivte s námi Moravskou zemskou knihovnu nebo Knihovnu Jiřího Mahena v Brně.
-
Za ledovci na Špicberky nebo do Grónska. Největší bonus jsou pro mě nízké teploty, říká glaciolog
Vědci z Masarykovy univerzity jsou součástí mezinárodního týmu pro výzkum ustupujících ledovců na severní polokouli. Jeho součástí je také glaciolog Jan Kavan.
-
Léčebný zásah je efektivnější, pokud se udělá brzy. Platí to také u revmatoidní artritidy
Časopis Forbes ho zařadil mezi padesátku nejlepších lékařů v Česku. Revmatolog Petr Němec z Fakultní nemocnice u sv. Anny prozradí, co pro něj toto ocenění znamená.
-
Studánka Leoše Janáčka v Bílovicích nad Svitavou připomíná skladatele i slavnou operu
Skladatele Leoše Janáčka připomíná studánka v lesích u Bílovic nad Svitavou na Brněnsku. Památník doplňují bronzové desky s úryvky slavné opery Příhody lišky Bystroušky.
-
Řemeslo se mění minimálně. Při výrobě moderní technologie nepoužívám, vysvětluje mečíř
„Základní kovářské postupy jsou stejné už od začátku doby železné, od Hallstattu. Řemeslo jako takové se mění velmi minimálně,“ říká Patrick Bárta.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »