Největší letní koupaliště nejenom u nás, ale i v celé střední Evropě se nachází v Ostravě-Porubě

25. červen 2020

Sedmdesát pět milionů litrů. Právě takové množství vody je potřeba k napuštění tohoto obřího letního koupaliště. Před začátkem každé sezóny to zabere téměř dva týdny. První návštěvníci zavítali na letní koupaliště v Ostravě-Porubě už v roce 1962. Tehdy bylo označováno jako přírodní, protože voda do něj byla přiváděna z blízké říčky Porubky. Tento zdroj už nyní nahrazuje běžná pitná voda.

Vodní plocha letního koupaliště o rozloze 41 200 metrů čtverečních láká nejenom k plavání, ale také k tomu, aby si velcí i malí užili skoky do vody nebo jízdu na obřích skluzavkách a tobogánu.

Sportovní vyžití tady nabízí také hřiště na nohejbal, volejbal i badminton, stejně jako prostor pro ruské kuželky nebo stolní tenis. Rozlehlé zelené plochy v odlehlejších částech areálu koupaliště lákají zase ke klidnému relaxu. V lesoparku a pod stromy na loukách najdou návštěvníci i poležení ve stínu.

Letos slavíme 20. výročí krajů České republiky. Vybrali jsme proto pro vás ty nejzajímavější místa z každého kraje. Jaká jsou další NEJ v Moravskoslezském kraji?

Beskydy – rozlohou největší chráněná krajinná oblast v České republice. Rozprostírá se na ploše 1 160 kilometrů čtverečních
Slezské zemské muzeum v Opavě – nejstarší muzeum u nás. Založeno bylo roku 1814
Kopřivnice – město proslavené výrobou automobilů značky Tatra. Byl zde vyroben první automobil u nás, značky Präsident. Psal se rok 1897
Bludný balvan v Ostravě-Kunčicích – největší bludný balvan v Česku. Jeho rozměry jsou 3,2 krát 2,5 krát 1,6 metru. Váží přibližně 18 tun

Během letní sezóny zavítají na ostravské letní koupaliště tisíce návštěvníků od nás i z ciziny, zvláště z Polska. Aktuální návštěvnost monitorují prostřednictvím kamer i webové stránky, kde zájemci najdou kromě jiného také informace o teplotě vody a vzduchu.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...