Mlýn v Balinách podruhé ožije hudbou a uměleckými díly

31. květen 2019

Velkomeziříčská výtvarnice Jana Mikysková chystá další ročník skupinové výstavy Art Depo Baliny v balinském mlýně.

Původně se umělci představovali přímo ve Velkém Meziříčí. Malíři a fotografové z regionu a dále sochaři nebo skláři měli v původních prostorách ateliéru na klubem Rock Depo.

Baliny

V roce 2016 se konal poslední ročník výstavy Art Depo v tomto prostoru, nové místo našla Jana Mikysková díky svému kamarádovi Petru Vidlákovi, majiteli mlýna v Balinách. „Využili jsme díky němu, že byl takový blázen a že do toho se mnou šel, celý mlýn, kde on přes rok normálně bydlí. Mlýn se ale nejdříve musí vyklidit, takže je potřeba brigáda. To, že je potom mlynář hostitelem stovek návštěvníků ve svém domě, snáší velice dobře,“ směje se výtvarnice.

Umění a hudba

Letos bude jako hlediště využita i travnatá louka nad mlýnem, kde budou mít návštěvníci koncert vystupujících kapel před sebou jako v amfiteátru. Místo několikaminutové hudební produkce, jaká bývá zvykem na běžné vernisáži, připravuje Jana Mikysková s přáteli plnohodnotný koncert, kam jsou pozváni i muzikanti a kapely – například Matěj Ptazsek nebo skupina Hoochie Coochie Band.

Pobaví se i děti

„Letos nám výstava vyjde na Den dětí. I když jsme si loni ověřili, že se tam děti zabaví samy, je tam stráň, v náhonu v potoce jsou pstruzi a podobně, letos jsme na ně nezapomněli. Moje kamarádka oprášila loutkové divadlo z půdy a v 16 hodin dětem zahraje pohádku,“ zve Jana Mikysková i rodiny s dětmi.

Letos kromě obrazů, fotografií a plastik bude mezi vystavujícími umělci důraz na kované umění. Studenty Střední školy průmyslové oboru umělecký kovář a pasíř v Třebíči doprovodí i jejich pedagog a renomovaný umělec Miroslav Štěpánek.

Výstava bude otevřená od 14:00 hodin a program potrvá do pozdních nočních hodin. Podrobný program najdete zde.

autor: Dáša Kubíková | zdroj:
Spustit audio