Mezinárodní festival dokumentů v Jihlavě se letos uchýlí do digitálního azylu

20. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marek Hovorka

Po čtyřiadvacáté a přeci jinak. Každoroční setkání tvůrců a příznivců dokumentárních filmů v Jihlavě zhatila pandemie koronaviru.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů se bude letos odehrát jen v digitálním prostředí. „Do poslední chvíle jsme přemýšleli, jak to udělat. Ta současná situace nám to ale znemožnila,“ řekl v Dobrém dopoledni ředitel festivalu Marek Hovorka. Naráží přitom na fakt, že součástí vládních opatření je i zavření kinosálů.

Plnohodnotná Ji.hlava

Letošní festival bude podle Marka Hovorky i přesto plnohodnotný. Dohodli se se všemi autory dokumentů na podmínkách a právech a filmy budou ke zhlédnutí v digitálním prostředí, tedy na internetu.

„My ten festival chystáme rok a snažíme se program nastavit tak, aby fungoval v té době, kdy festival probíhá. Jsou různá témata, která se vyvíjejí,“ dodal s tím, že posun termínu kupříkladu do dob bez současné karantény nepřipadá v úvahu.

On-line svět přinese naopak festivalu výhody, řekl dále Marek Hovorka. „Jsme schopni ty filmy nabídnout mezinárodnímu publiku on-line, což je výhoda. Bude to takový hybridní festival.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio