Městské nádraží v Jihlavě se na rok uzavře
14. prosinec 2024
Poslední cestující v těchto dnech budou odjíždět ze současného městského vlakového nádraží v Jihlavě.
Výpravní budova z 19. století půjde v lednu k zemi a změní se i kolejiště. Kvůli stavebním pracím proto nebudou od neděle vlaky ve stanici zastavovat a budou zde pouze projíždět.
Stavbaři nádraží přestavují na centrální terminál. K zemi půjde i stávající budova, jejíž demolice už částečně začala. Dělníci zatím dělají drobné bourací práce uvnitř budovy. Do konce roku pak plánují snést i střechu. Většinu prací je naplánovaná na příští rok.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Netuka: 20 pilulek pro longevity? Mozku pomáhají základní věci: spánek, sport, učení i sociální interakce
-
Slovensko-maďarské vztahy jsou tak špatné, že se už mohou jen zlepšovat, říká hungarista Blažek
-
Čas pro sebe naráží na předsudky. Koníčky jsou ale investice do vztahu i sebe sama, míní psycholog
-
Doba u obrazovek se propisuje do vývoje mozku. Více než pět hodin ho ničí, upozorňuje Komárek





