Markéta Hejkalová: Komunikace

18. listopad 2023

Dnešní doba se svými moderními vynálezy umožňuje řešit spoustu věcí hned a na dálku. To je pořád telefonování, mailování, psaní zpráv. Odeslat, přijmout, zkontrolovat, vyřídit, tohle zjistit, na támhleto odpovědět. Někdy je toho až moc, jak z vlastní zkušenosti ví spisovatelka Markéta Hejkalová, která právě před nedávnem zažila vrchol svého komunikačního roku.

autor: Markéta Hejkalová
Spustit audio

Související

  • Markéta Hejkalová: Můj vlak

    Aplikace na všechno! Tak by se dala shrnout dnešní moderní virtuální doba. Ale nepřijdeme tak o důležité sociální kontakty? Otázka pro spisovatelku Markétu Hejkalovou.

  • Markéta Hejkalová: Ženy řidičky

    Dnešní rozhlasový sloupek přichystala spisovatelka Markéta Hejkalová. Posadíme se s ní do auta - a já jsem zvědava, jestli na místo řidiče nebo spolujezdce.

  • Markéta Hejkalová: Myčka

    Většina výdobytků dnešní moderní doby nám připadá jako naprostá samozřejmost. Někdy si to uvědomíme a doceníme jejich přínos, až když o ně načas přijdeme.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.