Lidé v jihlavské Okrajové ulici se bojí dalších bouřek. Dvakrát během pár dnů byli vyplaveni

Následky bouřky, Jihlava

Okrajová ulice v Jihlavě dvakrát za sebou čelila lokálním záplavám. Z polí tam voda smyla větší množství bahna, které poprvé skončilo na zahradách, po druhé až v garážích pod rodinnými domky. Lidé viní magistrát, že po první průtrži zaspal. Město ale argumentuje, že konalo.

První bouřka byla v pátek 1. června, druhá potom před pár dny.

„Můžu vám říct, že mám husí kůži, vidíte, jak mi stojí chlupy. Já myslel, že si v noci budu volat rychlou, když jsem slyšel ty blesky. Jsem chlap, ale tohle už je opravdu moc,“ řekl pan Pavel z ulice Okrajová.

Voda za jejich zahradami se na pozemky zdejších lidí dostala poprvé v pátek 1. června při průtrži mračen. „Když jsme vlastně po týdnu vyčistili zahrady, tak v neděli začala další průtrž, tentokrát velmi silná a skončilo to v garážích a sklepích. Bohužel mi to zatopilo i auto. Od té doby bojujeme za to, aby s tím město něco udělalo,“ dodal Pavel.

Podle sousedů z řadovek město Jihlava zaspalo a nepomohlo předejít problémům, které naznačila už první záplava 1. června.

Řešili jsme to, říká tajemník magistrátu

„Řešili jsme to hned po té první povodni 1. června. Řada těch činností není vidět, třeba jednání o tom, jak vyřešit ten nešťastný propustek, který je základním problémem,“ argumentuje tajemním Evžen Zámek.

Odvodní strouha za zahradami se ucpala nánosy bahna z polí. Podle odhadů reportéra Daniela Zacha tam je asi metrová vrstva naplavenin. Situaci s odbagrováním komplikuje fakt, že všude kolem vedou dráty s napětím.