Kytarista, motorkář, výrobce paliček Zbyněk Rektořík je zároveň centrálním mozkem ZOO

28. leden 2019

S jeho paličkami hrají nejslavnější čeští bubeníci, už čtyři roky se ale stará o veškerou techniku v jihlavské zoo. Zbyněk Rektořík je centrálním mozkem zahrady.

Nefungovaly by bez něj počítače, telefony, bezpečnostní kamery, ale ani lev, který vítá pány na toaletě.

Všechno vám sám brzy vysvětlí bývalý kytarista a vášnivý motorkář, který doživotně propadl světu jedniček a nul, ale také kouzlu zoologické zahrady.

Své království má Zbyněk Rektořík v sousedství hlavního zoologa Richarda, výtvarníka Míry a nad ordinací pana veterináře. Na starost má vedle čtyřicítky počítačů také telefonní spojení se světem, ale také uvnitř zahrady. A také bezpečnostní kamery, jejichž záběry po očku stále sleduje.

Paličky

„David Koller, Pražský výběr, Katapult, Tublatanka, Team a další známý kapely, každý to chtěl jinak. Katalog, co jsem měl, měl čtyřicet typů paliček,“ vzpomíná na své klienty Zbyněk Rektořík.

Více si poslechněte v přiloženém audiu.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?