K čemu tolik vysokých škol?
Ještě před rokem na Vysočině nebyla žádná vysoká škola. Příští rok tady budou dvě, brzy nato přibude třetí. Západomoravská vysoká škola v Třebíči už funguje, ale letos na ní studuje pouze 10 posluchačů. Čeká stejný debakl i na novou jihlavskou polytechnickou a grafickou školu? To se dozvíte ve středeční Otázce pro region (poslouchejte v 9.10, 10.10 a 13.10 hodin).
Redaktoři ve svých reportážích zjišťovali, jestli si běžný člověk může dovolit studium na nových vysočinských školách. V Jihlavě je nedostatek vysokoškolských kolejí a bude prý ještě hůř. Co s tím? Odpovědi na podobné otázky se dozvíte ve středu z vysílání Regionu. Navíc večer v pořadu Kanape (začíná v 18:05) budeme celou hodinu diskutovat s ředitelem nové polytechnické vysoké školy v Jihlavě a s rektorem třebíčské vysoké školy, která se potýká s nezájmem studentů. Své dotazy můžete volat na telefonní číslo 567 331 000.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
Odkaz blahořečených kněží? Některé věci mají takový smysl, že pro ně stojí vytrvat až do smrti, říká teolog
-
Vědkyně: Odmítače nepřesvědčíte. Změna klimatu je vážná, ale strach nám nepomůže
-
V panelovém domě v Toužimi vybuchla neznámá látka. Dva lidé jsou zranění, jeden vážně