Je nenáročná, vděčná a kvete téměř za všech okolností. Hortenzie stromečkovitá

7. červen 2022

„Odrůda Annabelle, která na trhu patří k nejběžnějším, dorůstá při seřezávání do výšky 100–120cm. Pokud ji necháte volně růst, může mít i 180 cm. Díky tomu se nehodí do každé zahrady. Je na čase upozornit na dvě odrůdy, které jsou geneticky zakrslé,“ říká zahradník Pavel Chlouba.

Hortenzie patří vedle růží k naším nejoblíbenějším rostlinám. Ty nejznámější, latnaté a velkolisté, dnes doplníme o skupinu stromečkovitých. 

Ruby Annabelle

Dorůstá do velikosti kolem 70 cm. Má pevné stonky, je sytě růžové barvy. Když začíná kvést, je úplně tmavá, potom, jak květy dozrávají a stárnou, trochu zesvětlá. Ale i tak je velmi nápadná, velmi hezká a hodila by se do přední části záhonu nebo do větších nádob na terasu či balkón.

Lime Rickey

Dorůstá také do velikosti okolo 70 cm. Má výrazně kompaktnější charakterů růstu, soukvětí jsou menší, ale bývá jich větší množství. Kvete bílou barvou. Jsou zdobné i na podzim, když zaschnou.

Obě odrůdy stojí za povšimnutí a svým majitelům budu jistě dělat velkou radost. Více si poslechněte v záznamu reportáže.

Spustit audio

Související