Jana Sobotková začínala u triček. Dnes šije a prodává modely po kolekcích

Jana Sobotková
Jana Sobotková

Jana Sobotková z Nové Říše vybudovala vlastní oděvní značku. Začínala u ručně zdobených triček, dnes šije modely pro ženy a děti.

„My jsme byli doma čtyři. Mám dva starší sourozence, bratra a sestru a pak sestru – dvojče. Ona mi pomáhá, zpracovává ty věci na počítači, konečkuje, žehlí. Starší sestra byla mou inspirací, jako holka jsem se chodívala koukat, jak šije. Je dámská krejčová,“ řekla Jana Sobotková.

Po maturitě si nebyla jistá, jestli chce skutečně pracovat v oděvnictví. „Asi dva roky jsem pracovala chvíli v oděvnictví, dělala jsem ale i jiný věci, třeba prodávala.“ Později skončila jako studentka zabývající se oděvním designem.

Rok 2003

Rok 2003 je pro Janu Sobotkovou přelomový, začala podnikat. „Pronajala jsem si malou dílničku, šila jsem trika a ručně na ně malovala. Později jsem se vdala, měla děti, ale pracovat jsem nikdy nepřestala. Ale zjistila jsem, že mě tohle moc nebaví a nenaplňuje. Dozvěděla jsem se o obchodu Flér, kde lidé prodávají své výrobky. Něco jsem vytvořila a ono se to hned prodalo. A takhle to začalo,“ usmívá se.

Celý rozhovor s Janou Sobotkovou si poslechněte v přiloženém audiu.