I přes jarní počasí zůstávají na Vysočině sjezdovky, kde se dá lyžovat

16. únor 2024 15:30

I když je polovina února a dětem na Vysočině právě končí jarní prázdniny, teploty se už týdny pohybují poměrně vysoko nad bodem mrazu. To neprospívá zejména provozovatelům sjezdovek. Přesto jsou ještě některé v regionu v provozu.

Aktuálně zbývají lyžařům čtyři možnosti. V provozu jsou Šacberk a Čeřínek na Jihlavsku a také Harusův a Fajtův kopec na Žďársku.

Například Šacberk teď hlásí 40 centimetrů sněhu, Fajtův kopec místy až půl metru. Nicméně ne u všech sjezdovek je jisté, že vydrží až do konce víkendu nebo po jarních prázdninách a lyžaři by si tak měli provoz raději kontrolovat na webech jednotlivých areálů.

V posledních dnech se drží teploty kolem deseti stupňů nad nulou a sníh ze sjezdovek opravdu rychle mizí. Třeba na Čeřínku u Jihlavy se tak podle správců může situace měnit ze dne na den. Většina provozovatelů areálů, které jsou doposud otevřené, ale odhaduje, že do konce jarních prázdnin by měli vydržet.

Kam na běžky

Aktuálně je na Vysočině jenom jedna možnost, kde se můžou běžkaři projet, a to v Jihlavě na okruhu v lokalitě Český mlýn. K dispozici tam je stále asi 700 metrů dlouhý upravený okruh, který správci v případě tání sněhu mohou zkrátit.

Tratě jsou také ve Vysočina Areně, ta je ale kvůli mistrovství světa v biatlonu zavřená. A bude až do středy kvůli úklidovým pracím. Pokud to počasí dovolí, tak by v ní od čtvrtka opět mohly být vyčleněné časy pro veřejnost. Alespoň s tím počítá předběžný rozvrh hodin zveřejněný na webových stránkách arény.  

Spustit audio