Hračkobraní v Kamenici nad Lipou je plnoleté. O radost a tvořivost s osmnáctinami nepřišlo

10. červenec 2024

Kamenice nad Lipou hostí již 18. ročník tradičního festivalu Hračkobraní, který se stal jednou z nejvýznamnějších akcí v regionu. Od středy do neděle se mohou návštěvníci těšit na bohatý program plný tvořivých dílen, divadelních představení a výstav dřevěných hraček.

„Letošní ročník je opravdu výjimečný, nejen proto, že slavíme osmnáctiny, ale také díky skvělému počasí a vysoké účasti návštěvníků,“ říká starosta města Tomáš Tesař (SNK Nová Kamenice).

V Kamenici nad Lipou si moderátorka Ivana Wiesnerová povídala se starostou města Tomášem Tesařem a ředitelem Umělecko-průmyslového muzea Radimem Vondráčkem

Ředitel Umělecko-průmyslového muzea Radim Vondráček zdůrazňuje význam této akce nejen pro Kamenici nad Lipou, ale i pro celé Česko. „Hračkobraní je unikátní platformou, kde se setkávají výrobci, designéři a milovníci hraček. Je to skvělá příležitost pro děti i dospělé, aby si užili kreativní a vzdělávací aktivity,“ vysvětluje Vondráček. Letošní festival je navíc spojen s oslavou 20 let od otevření zámeckých expozic.

Hračkobraní se koná na kamenickém zámku

Pro návštěvníky je připraven pestrý program zahrnující nejen hračky, ale také bohatou nabídku občerstvení, kterou zajišťuje místní pivovar. „Chceme, aby se u nás lidé cítili dobře a užili si nejen festival, ale i krásy našeho města,“ dodává Tesař. Mezi další lákadla patří pamětní lípa, která dala městu jméno, a nově zrekonstruované náměstí, které přitahuje turisty po celý rok.

Pokud ještě nemáte plány na víkend, neváhejte a přijeďte do Kamenice nad Lipou. Hračkobraní je ideální příležitost strávit čas s rodinou, objevit krásy zámeckého areálu a užít si bohatý kulturní program. „Těšíme se na všechny návštěvníky a doufáme, že si od nás odnesou spoustu krásných zážitků a inspirace,“ uzavírá Vondráček.

Pokud máte i vy zajímavé příběhy a chcete, aby Český rozhlas Vysočina navštívil vaši obec, neváhejte nás kontaktovat přes formulář ZDE. Jsme tu s vámi celé léto a rádi se podíváme i k vám!

autoři: Ivana Wiesnerová , hoch
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.