Horácké divadlo hraje v závěru své 84. sezony v jihlavské zoo

22. květen 2024

Osmdesátá čtvrtá divadelní sezona Horáckého divadla v Jihlavě vrcholí. Premiéru předpoledního titulu Miláčci mohli diváci vidět 27. dubna na velké scéně.

„Miláčci jsou existenciální sitcom a my jsme navázali na vysočinskou linku, to znamená, že jsme si vybrali osobnost Zdeňky Havlíčkové,“ popisuje Ruth Denčevová z marketingu a PR Horáckého divadla v Jihlavě. „Zajímavé na této osobnosti je, že ona vlastně žádnou osobností nebyla, tak jak jsme zvyklí na osobnosti, Zdeňka Havlíčková vlastně vůbec nic nevykonala,“ usmívá se Denčevová.

Ruth Denčevová z marketingu a PR Horáckého divadla v Jihlavě a produkční dětského souboru a zkušebny a choreografka Anna Korba Vanacká

V neděli 19. května Horácké divadlo představilo v jihlavské zoologické zahradě poslední premiéru této sezony, Velkou expedici Emila Holuba. Protože se jedná o plenérové open air představení, je jeho největším úskalím počasí. „Ani generálku jsme nemohli odehrát, protože nám přišla velká bouřka a bylo to opravdu dramatické,“ upozorňuje produkční dětského souboru a zkušebny a choreografka Anna Korba Vanacká.

Velká expedice Emila Holuba je loutkové představení, které nenadchne jenom děti, ale svoje si v něm najdou i rodiče.

A jaká bude 85. sezony Horáckého divadla v Jihlavě? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.