Hledají se noví majitelé kolejí
Stát uvažuje o tom, že se na Vysočině zbaví dvou železničních tratí. Ve hře jsou koleje z Kostelce u Jihlavy do Slavonic a ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova přes Nové Město na Moravě. Dnes to v Jihlavě prohlásil zástupce ministerstva dopravy. Pokud stát nenajde nového majitele, hrozí železnicím dokonce zánik. Jihlavský poslanec Jaromír Schling tvrdí, že stát nikomu tratě nutit nebude: "To musí jít naopak. Zájem musí vzejít ze strany krajů, ne od státu. Pokud se ale k tomu kraj postaví tak jako na Liberecku a odmítne vlaky, logicky pak utrpí životní prostředí."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale 3 procenta HDP, řekla Schillerová
-
Česko vyhrálo arbitráž s JCDecaux a nemusí platit 550 milionů korun, uvádí ministerstvo financí
-
Siniaková s Townsendovou ovládly Roland Garros. Pro Češku je to jedenáctý titul v ženské čtyřhře
-
ONLINE: Ruský dron zasáhl sklad jaderného odpadu u Černobylu. ‚Mimořádně ohavné,‘ napsal Zelenskyj