V Českém rozhlase České Budějovice v současnosti pracuji jako redaktor publicistiky. Spolupodílím se na některých programových řadách a rubrikách, například Jihočeši, Přímá řeč nebo O knihách s knihovnicí, a natáčím příspěvky pro vysílání.
Narodil jsem se v Praze v roce 1971 a během svého života jsem vystřídal celou řadu bydlišť i zaměstnání. V roce 1992 mne osud zavál do jižních Čech, které se od té doby staly mým domovem.
V roce 2002 jsem nastoupil do českobudějovického studia Českého rozhlasu. Po několikaměsíčním pobytu v redakci zpravodajství jsem se stal redaktorem v redakci publicistiky. Za tu dobu jsem se novinářsky věnoval celé škále témat, mimo jiné jsem od roku 2005 do roku 2011 natáčel seriál Kořeny, který vycházel i knižně.
V práci se rozhodně nenudím; pokud si potřebuji vyčistit hlavu a na chvíli vypnout, rád sáhnu po nějakém comicsu nebo se vydám na pěší výlet. Mezi mé oblíbené destinace patří zřícenina Karlshausu u Purkarce, přírodní památka Černýšovické jalovce nebo kostelík sv. Rozálie u Bernartic.
Všechny články
-
Dlouholetý starosta Lišova na Budějovicku Jiří Švec ve funkci skončil. Odvolala ho vlastní strana
Nebývá zvykem, aby vlastní politická strana odvolala svého starostu. Přesto se tak stalo v Lišově, městečku se čtyřmi a půl tisíci obyvateli na Českobudějovicku.
-
Velikonoce jsou jediným pohyblivým svátkem v občanském kalendáři, jejich termín určuje úplněk
V neděli 13. dubna nastává první jarní úplněk, po kterém se slaví Velikonoce. Pohyblivý termín křesťanských svátků stanovuje velmi staré pravidlo schválené v roce 325.
-
Spisovatel Jan Bauer slaví osmdesátiny a má rozepsané dvě nové detektivky
Český rozhlas České Budějovice oslaví v květnu osmdesáté narozeniny a jen nedlouho předtím měl stejné jubileum jihočeský spisovatel Jan Bauer.
-
Nesvětí svátky, vybili dvůr a chtěli faráři namlátit. V Hrdlořezích žili lidé s divokou krví
Vesnice Hrdlořezy leží nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Podle profesora Profouse, který se zabýval místními jmény, je název odvozený od toho, že se jednalo o ves rváčů.
-
Mezinárodní den kosmonautiky a Den Země přináší měsíc duben
Mezinárodní den kosmonautiky připadá na 12. duben. Právě v tento den v roce 1961 totiž sovětský astronaut Jurij Alexejevič Gagarin vzlétl jako první člověk do vesmíru.
-
Dětská kniha Kolo, která vypráví dějiny jízdního kola, v Česku prošuměla, ale u sousedů je šlágrem
Spisovatel Ondřej Buddeus a ilustrátor Jindřich Janíček bodovali na knižním veletrhu v Lipsku. Německá verze jejich knihy pro děti Kolo byla nominována na cenu.
-
Poštmistrovství bylo velice výnosným povoláním. Úřad se často předával dědičně v jedné rodině
Historie poštovní služby sahá do středověku. Své posly nejprve měly šlechtické rody, kláštery, města či cechy. Většinou využívaly poddaných. Poslové chodili převážně pěšky.
-
Duben přinese první jarní úplněk, po kterém následují Velikonoce, a meteorický roj Lyridy
Během dubna se stále prodlužují dny. Zatímco v úterý 1. dubna bude Slunce nad obzorem více než dvanáct hodin, poslední dubnový den bude trvat už čtrnáct a půl hodiny.
-
Audiokniha Bídníci nabízí k poslechu nezkrácenou verzi klasického díla Victora Huga, tedy 1564 stran
Dvě audionakladatelství spojila své síly a vznikla impozantní audioverze klasického díla Bídníci od Victora Huga. Její poslech zabere neuvěřitelných 68 hodin.
-
Stovky let zůstali na stejném gruntě sedláci Stoličkovi ze Zahorčic a Holičtí z Kostelní Radouně
Jihočechy po tisíce let živila půda a minulé generace nedaly na rodnou hroudu dopustit. Dokazuje to i událost z roku 1935, kdy deník Venkov hledal nejstarší selské rody.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »