Dva pruhy v každém směru budou na dálničním mostě u Meziříčí od úterý

03645642.jpeg

Provoz na dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí na Žďársku bude od noci omezený jen na jeden jízdní pruh každým směrem. Prozatím jsou průjezdné tři pruhy.

Důvodem je změna dopravního značení na mostě, který se v rámci modernizace dálnice D1 rozšiřuje. Od úterý už by řidiči měli mít k dispozici dva jízdní pruhy každým směrem. Médiím to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Z pondělí na úterý

„Předpokládám, že okolo půlnoci se začne pracovat na změně dopravního režimu. Končíme práce, které to omezovaly na dva plus jeden jízdní pruh. Nicméně uvedení do finální fáze nám bude trvat 20 až 30 hodin,“ řekl Rýdl. V pondělí bude provoz na mostě jen dvěma pruhy. „A v úterý, předpokládám, že v nějakém brzkém dopoledni, se pojede dva plus dva pruhy,“ řekl Rýdl.

Od konce června

Dopravní omezení, při kterém se jezdí dvěma pruhy v jednom směru a jedním pruhem ve směru opačném, začalo platit na konci června. Od té doby stáli řidiči u mostu pravidelně v kolonách. Doprava byla svedena jen na polovinu mostu do pruhu směřujícího na Prahu.

Most, který se na 144. kilometru D1 klene přes údolí řeky Oslavy, je nejvyšším mostem na dálnici. Je dlouhý 425 metrů, vysoký 77,5 metru a široký 29,5 metru. Jde vlastně o dva souběžné ocelové mosty, jeden pro každý směr dálnice. V době svářecích prací na jednom z mostů musela být doprava svedena na most druhý, aby vibrace z dopravy nebránily kvalitně provedenému svařování.

Po modernizaci bude mít most zesílenou hlavní nosnou konstrukci a bude v každém směru o 75 centimetrů širší.

Spustit audio
zdroj: ČTK

Související