Do Polné přijela pouť. Jsou tam i atrakce rodiny Jaroslava a Marie Holých

10. září 2021 10:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pouť v Polné, atrakce

Ze dvou sezon jim zbyly jenom dva měsíce, kdy mohli s atrakcemi jezdit po poutích. I proto se světští v době omezení živili jinak.

Dnes začíná letošní největší pouť na Vysočině. Po zrušení té žďárské se jí stala Mrkvancová pouť v Polné. Na tamním náměstí už stojí rozestavěné kolotoče, autodrom a další atrakce.

Rodina Holých

Pro rodinu Holých je Polná jednou z důležitých štací v letošním okleštěném kalendáři. „My jsme letos dva měsíce v provozu.“ S Marií Holou a manželem Jaroslavem stojíme poblíž jejich pouťových atrakcí na náměstí v Polné.

„Loňská sezóna a letošní sezóna nepokryje ty výdaje, které do toho budeme muset investovat. Loni jsme něco dali na stranu, co nebylo nutné, letos to doháním tím, že manžel pracuje, já pracuju taky.“

Jaroslav Holý má blízko k řemeslu. „Různé zámečnické práce, zednické práce, pokládání dlažeb.“

Pouť v Polné

Polenská pouť patří pro rodinu Holých k větším podnikům. „Máme tu 30–40 lidí, ještě přijedou nějací brigádníci,“ vypočítává Jaroslav. Domnívá se, že zájem veřejnosti je velký. „Je ještě větší než před tím. Lidi mají větší zájem se bavit.“

Letošní sezóna pro rodinu Holých skončí po svátku sv. Václava. Provozování pouťových atrakcí se v jejich rodině dědí z generace na generaci, a i přes nepřízeň osudu končit nechtějí.

autoři: František Jirků , mik
Spustit audio