Bouřky hrozí až do konce pracovního týdne. Doprovodí je déšť, kroupy i silný vítr

24. květen 2018 05:00

Silné bouřky budou v Česku až do konce pracovního týdne. Ve středu se mají místy tvořit na celém území ČR, ve čtvrtek a v pátek budou v jihozápadní polovině území. Doprovodí je přívalový déšť, kroupy a silný vítr. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav, který tak rozšířil svou předchozí výstrahu před bouřkami na další dny.

Ve středu se podle meteorologů objevily bouřky místy v celé republice. Později k večeru bouřková činnost slábla, v dalších dnech se ale vrátí.

Kolem čtvrtečního poledne se bouřky začnou tvořit v jihozápadní polovině území, přičemž na jihu a jihozápadě Čech mohou být velmi silné s přívalovými srážkami kolem 50 milimetrů, kroupami a nárazy větru.

V noci sice částečně zeslábnou, ale během pátku se budou v jihozápadní polovině území opět tvořit.

„V pátek večer a v noci na sobotu budou bouřky slábnout,“ doplnili meteorologové.

Ke zmírnění následků bouřek současně doporučují lidem, aby se měli na pozoru před úrazy způsobenými předměty uvolněnými větrem a ulomenými větvemi nebo před zásahem bleskem. Také by měli podle Českého hydrometeorologického ústavu počítat s tím, že přívalový déšť může rychle rozvodnit malé toky nebo suchá koryta, podemlít silnice a zatopit níže položená místa nebo sklepy.

zdroj: ČTK
Spustit audio