ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila na Chodské slavnosti a Vavřineckou pouť

14. srpen 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Domažlic, které je tradičním centrem Chodska a každý rok v létě se zde konají Chodské slavnosti.

Město Domažlice má více než 10 tisíc obyvatel, leží v západních Čechách nedaleko hranic s Německem. Protéká jím řeka Zubřina, má železniční trať a je na něj krásný výhled z nedaleké hory Čerchov. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli v Domažlicích.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu ředitele Městeského kulturního střediska Michala Karoyie, vedoucího infocentra Josefa Babora, o pivovaru mluvila sládková Jana Müllerová, do dudácké muziky nás zasvětil Kaml Jindřich a O Chodsku a chodském muzeum informoval Josef Nejdl. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová